Airpods Bağlantı Sorunları Nasıl Düzeltilir?

 Airpods Bağlantı Sorunları Nasıl Düzeltilir?

İlk aldığım AirPods ile müzik dinlerken birden iphone ile bağlantısı kesildi 🙁 Bu durumu araştırdığımda maalesef ki problemin sadece benim yaşamadığımı gördüm.

İlk sorunlar iOS 10.1 ve daha sonra iOS 11.2.6 ile bildirildi. Sistem güncellemesinden sonra iOS 12, 13 ve 14 ile bu can sıkıcı durumlar yaşanmaya devam ettiği için tamamen çözülmüş gibi görünmüyor.

Genel olarak konuşursak, sorunlar müzikten çok aramalarla ilgili görünüyor. Her durumda, bu makalede AirPod’ların bağlantısıyla ilgili herhangi bir sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca, iPhone, Mac veya Apple Watch ile kullanırken ve satın almayı bitirmeden önce Apple kulaklıklarınızla yaşıyor olabileceğiniz diğer sorunlara da çözümleri bulabilirsiniz.

İPUCU 1. AIRPOD’LARIN PILINI KONTROL EDIN

Göründüğü kadar açık, yapmanız gereken ilk şey AirPod’larınızın pili olup olmadığını kontrol etmektir. Bunu yapmak için aşağıda belirttiğimiz basit adımları izlemelisiniz.

1. Şarj kutusunun içinde bulunan AirPod’lar ile kapağı açın ve iPhone’unuzun yanına yerleştirin.

2. iPhone’unuzda hem AirPod’larda hem de şarj kutusunda ne kadar pil kaldığını gösteren bir açılır pencere görünmelidir.

3. Alternatif olarak, bölümdeki pili kontrol edebilirsiniz ‘Pilleri Phone’unuzda, ana sayfadan soldan sağa kaydırarak erişebileceğiniz ve kaydırma o bölümü bulana kadar aşağıya gidin.

4. iPhone’unuzun ve ona bağlı diğer tüm cihazların pil durumunu görebilirsiniz.

İPUCU 2. BLUETOOTH’UNUZUN DURUMUNU KONTROL EDIN

AirPods’unuzun bağlantı sorunlarını çözmeye çalışmak için izlenecek ikinci adım, iPhone’un veya kablosuz kulaklıkları kullandığınız diğer aygıtların Bluetooth’unu etkinleştirdiğinizden emin olmaktır.

1. İPhone veya iPad’inizde ‘Kontrol Merkezi‘ve Bluetooth’un açık olduğunu kontrol edin. Bluetooth simgeli simgenin mavi olup olmadığını kontrol edeceksiniz.

2. Ayrıca ‘Ayarlar Cihazınızın “Bluetooth” bölümüne bakın. Anahtarın yeşil olduğundan emin olmanız gerekecektir.

Bluetooth’un etkinleştirilmesi durumunda, hem iPhone veya iPad’in hem de AirPod’ların etkinleştirildiğini bildiğinden emin olmak için kapatıp tekrar açmanızı öneririm.

1. Git ‘Ayarlar‘cihazınızdan ve seçeneğe dokunun ’Bluetooth‘.

2. Yeni ekranda, anahtara dokunarak Bluetooth’u kapatın. Anahtar gri olduğunda ve yeşil olmadığında devre dışı bırakmış olacaksınız.

3. Yaklaşık 15 saniye bekleyin ve düğmeye tekrar dokunarak yeniden etkinleştirin. Bu sefer yeşil kaldığından emin olmalısın.

Bluetooth’u devre dışı bırakıp etkinleştirdikten sonra, AirPod’larla bağlantı kesildi. Cihazlar listesinde, kulaklıkların yanında ‘Bağlı değil’ yazdığını göreceksiniz. iPhone’unuzla yeniden bağlamak için üzerlerine dokunmanız yeterli.

İPUCU 3. CIHAZINIZIN SES AYARLARINI KONTROL EDIN

Bu bağlantı sorunlarının bir başka açıklaması, cihazınıza bağlı olmaması olabilir. AirPod’lar, onları ne zaman kullandığınızı algılayacak ve otomatik olarak bağlanacak kadar akıllıdır, ancak değilseniz, bu adımları izlemeniz gerekir.

İPhone’unuzda müzik dinlerken sorunlarınız ortaya çıkarsa, seçtiğiniz şarkının altında göreceğiniz AirPlay simgesine dokunun. Şimdi, menüden AirPods seçeneğini seçin.

Öte yandan, telefonda biriyle konuşurken bağlantı problemleri meydana gelirse, aramaya karşılık gelen ekranda ses seçeneği olarak AirPod’ların seçili olduğundan emin olmalısınız.

İPUCU 4. AIRPOD’LARINIZI GERI YÜKLEYIN

AirPod’lar nasıl geri yüklenir veya sıfırlanır? Apple kablosuz kulaklığınızla ilgili herhangi bir sorunun çözümü basit bir sıfırlama olabilir. Burada nasıl yapılacağını özetliyorum;

1. AirPod’ları çıkarmak için kılıflarına koyun, kapağı kapatın ve yaklaşık 15 saniye bekleyin.

2. Kapağı tekrar açın ve kasanın arkasındaki kurulum düğmesini birkaç saniye basılı tutun.

3. Sarı ışığın beyaza dönene kadar yanıp sönmesini bekleyin.

4. Bu noktada AirPod’larınız sıfırlanmış olacaktır.

5. AirPod’larınızı iPhone’unuza yeniden bağlamak için Bluetooth’un açık olduğundan emin olun ve bunları cihazınızın yanına yerleştirin. akıllı telefon. Telefonunuz bunları tanımalı ve yapılandırmaları için bir açılır pencere açılmalıdır.

6. Son olarak, AirPod’ları yapılandırmak ve bunları iPhone’unuza bağlamak için ekranda belirtilen adımları izlemelisiniz.

İPUCU 5. AIRPOD’LARI TEMIZLEYIN

Bağlantı sorunları, AirPod’larınızın biraz kirli olmasından kaynaklanıyor olabilir ve bu, etkili bir şekilde eşleştirilemeyecekleri anlamına gelir. Gözlüğünüzü temizlemek için kullandığınız gibi yumuşak, kuru bir bez kullanın.

İPUCU 6. YALNIZCA BIR AIRPOD KULLANIN

Bazıları, yalnızca bir kulaklık kullanırsanız bağlantı sorunlarının daha az görüldüğünü söylüyor. Gerisi kutuda bırakılabilir. Ayrıca ayarları, yalnızca kullandığınız AirPod’daki mikrofon kullanılacak şekilde değiştirmenizi öneririm.

1. AirPods kutusu açıkken ‘Ayarlar‘ iPhone’unuzdan ve seçeneği seçin’Bluetooth‘.

2. Dairesel simgeye dokunun seçeneğin yanında’AirPod’lar‘ve listeden’ Mikrofon ‘seçeneğini seçin.

3. Varsayılan olarak, varsayılan seçenek ‘Otomatik‘, her iki AirPod’un mikrofonlarının etkinleştirildiği anlamına gelir. Değiştirmek için, hangisini kullanmak istediğinize bağlı olarak sağ AirPod’u veya sol AirPod’u seçin.

İPUCU 7. OTOMATIK KULAK ALGILAMAYI KAPATIN

AirPod’larınızın daha iyi çalışıp çalışmadığını görmek için devre dışı bırakmayı deneyebileceğiniz başka bir işlev var. Otomatik kulak algılama olarak bilinir ve kulağa temas edip etmemesine bağlı olarak müziğin çalmasını veya duraklatılmasını sağlar.

1. Aç ‘Ayarlar‘ iPhone’unuzdan ve seçeneği seçin ’Bluetooth‘.

2. Dairesel simgeye dokunun yanında ‘AirPod’lar‘ve seçeneğin yanında göreceğiniz yeşil anahtarı kapatın’Otomatik kulak algılama‘.

İPUCU 8. APPLE WATCH’UNUZUN EŞLEMESINI KALDIRIN

AirPod’ları kullandığınız iPhone’a bağlı bir Apple Watch’unuz varsa, eşleştirmeyi kaldırmanızı öneririm. Akıllı saat eşleştirmesini kaldırınca bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın. Aynısını cihazınızla eşleştirilmiş diğer Bluetooth cihazlarıyla yapın.

İPUCU 9. IPHONE’UNUZUN WI-FI’SINI DEVRE DIŞI BIRAKIN

Çok mantıklı gelmeyebilir, ancak araştırmalarım sonrasında bu numaranın bazı kullanıcılarda işe yaradığını okudum. Sorun yaşadığınız iPhone’da Wi-Fi’yi devre dışı bırakmayı deneyin. Bir sonraki bölümde açıklayacağımız gibi, belki de bu olası müdahaleyi durduracaktır.

İPUCU 10. WI-FI VEYA BLUETOOTH ILE OLASI PARAZITLERI ARAYIN

Son seçenek olarak, sorun, cihazın sesin çalışmamasına neden olan bir tür girişime neden olması olabilir. Bunun olmasını önlemek için aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

AirPod’ları eşleştirdiğiniz Bluetooth cihazına yaklaşın.
Mikrodalgalar, flüoresan ışıklar, kablosuz video kameralar veya kablosuz telefonlar gibi cihazlardan uzak durun.
Mümkünse, ayarları cihazınız 5 GHz bandını kullanacak şekilde değiştirin ve böylece Bluetooth tarafından kullanılmak üzere 2,5 GHz bandını boşaltın.

Peki tüm bunları yaptınız ama hala sorununuz devam mı ediyor? Bu durumda malesef AirPods cihazınızda donanımsal bir problem yaşama ihtimalini çok yüksek. Büyük ihtimalle de pili bitmiş olabilir. Ve yapılacak tek iyi şey ise gidip yeni bir Airdpods almak olacaktır.

Umarım bilgiler işe yaramıştır,

Sevgiler.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.